Kurs Detayları

Öfke; sevgi, üzüntü, korku, acımak gibi en temel duygularımızdan biridir.

Genel olarak insanın bilinçli yaşamadığı, kontrol etmekte zorlandığı bu duygu ile nasıl başa çıkılacağı ve yaşandığı anda verilen kararlarla- tepkilerle şekillenir. Kişinin karşısındakine ve kendisine kontrolsüz yaşattığı öfke ile vereceği zararlar çok farklı boyutlarda olabilir.

Öfkenin kaynağında yaşayan ve yaşatanın hatalarından bahsetmek gerekir.

Unutulmaması gereken önemli bir konu şu ki; herkes öfkeye neden olabilir, öfkeyi yaşayabilir ve yaşatabilir. Dolayısıyla öfkeyi yaşamadan önce, öfkeyi yaşatmamayı da öğrenmeliyiz.

ÖFKE YAŞATAN olarak, karşımızdaki insanın muhakeme yeteneğini, algısını ve motivasyonunu ciddi anlamda bozacak olduğumuzu, karşımızdaki insanın sorun çözme yeteneğinin ve yaratıcılık özelliğinin bozulabileceğini hatırlamalıyız. Öfkeyi yaşatmak da yaşamak kadar kötü duygular arasında yer alır. Sorun oluşturan oluşturabilecek durumlarda bir suçlu aramaksızın olaylara çözümsel yaklaşabilmeyi öğrenmek gerekir.

Öfke kontrolü eğitimi nedir?

Öfke ve Stres, modern çağın insanlığa en büyük armağanıdır. Yaşamın getirdiği değişikliklere ayak uydurmaya çalışırken dengeyi sağlayabilmek; öfke strese sebep olan faktörlerin karsısında farkındalığı arttırır. Bu nedenle katılımcılara stresin özel ve is hayatında ortaya çıkardığı olumsuz yansımalarını en aza indirgemenin profesyonel ve uygulanabilir yöntemlerini öğretmek amaçlanmaktadır.

Öfke kontrolü eğitim içeriği nedir?

Öfkenin Tanımı.
Öfkenin Oluşumu.
Öfkenin hayatımızdaki yeri.
Öfkenin Nedenleri.
İnsanlar hangi zamanlarda öfkelenirler.
Öfkeli insanların ortak özellikleri nelerdir?
Öfkeyi Bastırmak.
Öfke ve Saldırganlık.
Öfke Döngüsü.

İKİNCİ BÖLÜM

Öfke kontrolü nedir?
Öfke kontrolü ne değildir?
Öfke kontrolüne ne zaman ihtiyaç duyarız?
Öfkenin fiziksel belirtileri?
Öfkeyi Doğru Yansıtma Yöntemleri?
Problem Çözme yeteneklerini geliştirme.

Öfke kontrolü eğitim süresi nedir?

Öfke kontrolü Eğitime kimler katılabilir?

Öfke kontrolü eğitim programlarına ilgi duyan kendini bu alanda geliştirmek isteyen herkes başvurabilir.

Sertifika alabilecek miyim?

Sayın katılımcılarımız, MUCİZELER AKADEMİSİ olarak eğitimlerimizdeki  standardı yükseltmek kapsamında Eğitim ve hizmet kalitesi; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardında uluslararası tescillenmiş olup aynı zamanda elektronik sertifika ile ilgili sözleşme kapsamına ilişkin genel şartlara uyumluluğundan dolayı cardcert tarafından belgelendirilmiştir.

Sertifikalı eğitim programlarımızın sonunda resmi eğitim belgelerimiz ile birlikte vereceğimiz CARDCERT Elektronik Sertifika ve Akıllı Kimlik Kartı ile katılımcılarımız tarafımızdan edindikleri tüm eğitim belgelerini ’’ TEK KARTLA TÜM DÜNYADA’’ izlenebilirliğini ’’çevrimiçi (on-line)’’ sağlayarak, cardcert uluslararası belgelendirme kayıtlı Elektronik Sertifika ve Akıllı Kimlik Kartı olarak yanlarında taşıyarak kullanabileceklerdir.

 850.00

  • Süre 10 Saat
  • Dersler0
  • SeviyeTüm Seviyeler
  • KategoriKurslar

Ödeme Yöntemleri:

Kurs Kategorileri

X
logo-png-250

Mucizeler Akademi İle Sizlerde Hemen Öğrenmeye Başlayın!

info@mucizelerakademisi.com

Abone Olun!

En güncel eğitimlerden haberdar olmak için abone olun.


    © 2022 www.mucizelerakademisi.com. Tüm Hakları Saklıdır.

    footer-iyzico